Depozytory kluczy

Nie ulega wątpliwości, że w wielu przypadkach bezpieczeństwo kluczy do istotnych pomieszczeń, jak i pewność, że nie dostaną się one w niepowołane ręce, jest jedną z priorytetowych kwestii w wielu budynkach. Niezależnie od tego, czy jest to instytucja publiczna, hotel, czy też prywatny dom. W naszej ofercie znajdują się depozytory kluczy, które zapewniają najwyższą jakość bezpieczeństwa kluczy i pozostałych wartościowych elementów przechowywanych w tym niewielkich rozmiarów urządzeniu. 

Czym jest depozytor kluczy? 

Mówiąc o depozytorze kluczy wiele osób jest przekonanych, że to metalowa szafka na klucze, która jest zamocowana do ściany wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Ściślej rzecz ujmując, jest to system, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne zabezpieczenie kluczy. Dzięki temu całość jest zabezpieczona przed włamaniem. Warto przy tym zaznaczyć, że oprócz kluczy można w nim umieszczać chociażby karty płatnicze czy też przenośne dyski z istotnymi danymi. Najwyższy poziom bezpieczeństwa systemu zapewnia przede wszystkim zamykanie depozytora kluczy. W zależności od wybranego wariantu może on być zamykany na kod szyfrowy, karty magnetyczne czy też odcisk palca. Istnieje możliwość otwierania depozytora przy pomocy rozpoznawania twarzy. 

Raporty korzystania z kluczy

Nowoczesne urządzenia, które zostały stworzone dla zapewnienia ochrony w biurach, instytucjach czy też placówkach publicznych, mają możliwość generowania raportów na podstawie pobierania i zdawania kluczy znajdujących się w depozytorze. Otwierając lub zamykając drzwi do depozytora, ten automatycznie generuje datę, a także godzinę wydania klucza. Dzięki temu wiadome jest, kto i w jakim czasie go wykorzystywał. Wygenerowane raporty można przeanalizować w wersji elektronicznej lub też wydrukować je. Wiele depozytorów ma możliwość wypożyczenia klucza na określony czas. Jest to tzw. tryb biurowy. W przypadku przekroczenia wcześniej ustalonego limitu czasowego depozytor kluczy generuje alarm. Osoba, która ma kompetencje do otwierania wybranego pomieszczenia może wybrać tylko ten klucz, który jest jej przypisany. 

Jakie zalety ma depozytor kluczy? 

Cyfrowe systemy zabezpieczające, jakimi są depozytory na klucze, to najwyższy poziom bezpieczeństwa, a przy tym niezwykły komfort użytkowania. W obecnych czasach pełnią one rolę stróża, który wcześniej wydawał i odbierał klucze. Teraz jest to możliwe przy użyciu inteligentnego systemu. To rozwiązanie jest więc bardzo efektywne i łatwe w codziennej obsłudze. Dzięki intuicyjnym opcjom dostępnym w depozytorze kluczy możliwe jest zachowanie kontroli nad przechowywanymi rzeczami. W wielu przypadkach jest to chociażby rejestracja zdjęć osób, które odbierały i zdawały klucze, możliwość odbierania komunikatów głosowych czy też zarządzanie zdalne z poziomu przeglądarki internetowej. To urządzenie, które w większości przypadków ma niewielkie rozmiary, jednak zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i kontrolę nad cennym mieniem.

Gdzie sprawdzi się depozytor kluczy?

Depozytor kluczy ze względu na swoje funkcje sprawdzi się znakomicie niemal wszędzie. Przede wszystkim w dużych instytucjach jak banki, jednostki wojskowe, instytucje publiczne, ale także różnego rodzaju przedsiębiorstwa, szpitale, biurowce, hotele, restauracje czy domy prywatne. W większych przedsiębiorstwach czy organizacjach, w których na co dzień z kluczy korzysta znaczna ilość osób, depozytor kluczy chroni nie tylko przed kradzieżą kluczy, ale i przed ich zgubieniem, co też może być problemem. Warto zaznaczyć, że oferowane przez nas depozytory kluczy są niezwykle intuicyjne i łatwe w obsłudze, niezależnie od tego, czy obsługuje je administrator, czy użytkownik. 

Czy elektroniczny depozytor to dobra inwestycja?

W wielu miejscach to bezpieczeństwo kluczy, jak i chronionych pomieszczeń jest na pierwszym miejscu. Zamontowanie depozytora kluczy daje wiele możliwości, co sprawia, że jest on idealnym wyborem w przypadku kluczy czy innych wartościowych rzeczy, jak kart płatniczych lub ważnych dokumentów. Dodatkowo generuje on o wiele niższe koszty niż pracownik, którego rolą byłoby rozdzielenie kluczy i zarządzanie nimi. Przed zakupem zachęcamy więc do przemyślenia, czy jednorazowy zakup tego urządzenia nie jest wart spokoju i bezpieczeństwa niezależnie od sytuacji i miejsca jego użytkowania. 

Czym wyróżniają się oferowane przez nas depozytory kluczy? 

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele depozytorów, które będą dobrym wyborem zarówno do domów (chociażby depozytor na klucze H3000), jak i dużych firm, hoteli czy biurowców (depozytor na klucze RKD24CT). Nasze depozytory mogą działać w ramach ogólnego systemu bezpieczeństwa lub też automatycznie jako pojedynczy program. W zależności od wybranego przez Państwa dyspozytora również liczba kluczy, które może on pomieścić, jest różna. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty nowoczesnych depozytorów kluczy, a w przypadku pytań do nawiązania kontaktu. Oferujemy urządzenia wysokiej jakości, trwałe i skuteczne. 

×

Zapytaj o produkt