Zamki na kod do apartamentów

Zamki na kod do apartamentów – jak to działa?

Zamki na kod do apartamentów to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie swój wolny czas. Zamki z serii vG-Lock pasują praktycznie do każdych drzwi.  Po zainstalowaniu zamków, wystarczy wejść w aplikację dołączoną do zamka, wybrać zamek i wygenerować kod na określony czas. Nie ma potrzeby być na miejscu przy zamku, aby wygenerować kod dostępu. Kody można generować z dowolnego miejsca na świecie używając smartphone lub laptopa. Kod można wygodnie wysłać bezpośrednio z aplikacji na kilka sposobów – poprzez sms, chat, email. Gość otrzymuje kod i bezpiecznie dostaję się do apartamentu. Wygenerowany kod działa tylko przez określony czas, po którym staję się nieaktywny. To wszystko. Zamki na kod mogą działać offline, tzn. bez użycia Internetu. W wersji online mamy dodatkowo dostęp do najnowszych zdarzeń, statusu naładowania baterii jak i możemy zdalnie np. anulować kod lub otworzyć apartament. Aplikacja jest bezpłatna. Posiadając nasz zamek na kod nie trzeba być na miejscu aby wydawać klucze. 

 

Zamek szyfrowy rozwiązaniem dla lokali na wynajem krótko terminowy

Zamek szyfrowy do drzwi wejściowych jest obecnie najpowszechniej stosowanym rodzajem zabezpieczeń. Rozwiązanie kodowe pozwala na wygodne i skuteczne zabezpieczenie każdego rodzaju lokalu na wynajem krótkoterminowy. W porównaniu do klasycznych kluczy mechanicznych, te rozwiązanie jest o tyle wygodne, że nie ma konieczności ich przekazywania osobiście. Wystarczy wygenerować kod z aplikacji na określony czas i wygodnie przesłać je do klienta. Obecnie istnieją również inne technologie przyznawania dostępu, np. zamki na kod QR lub zamki na Bluetooth. Jednak każda z nich ma – w przypadku zdalnego przyznawania dostępu – kilka wad. Przy zamkach na kod QR istnieje ryzyko skopiowania kodu, jednocześnie kody QR nie zawsze dobrze się wczytują do kamery/czytnika zamka – szczególnie przy ostrym świetle lub zakrzywionym ekranie telefonu. Z aplikacją Bluetooth w zasadzie nie ma problemu – jednak nie każdy chcę instalować dedykowaną aplikację – szczególnie dla jednorazowego dostępu. Dlatego też zamek na kod, jest najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem kontroli dostępu w wynajmie krótkoterminowym.

 

Gdzie jeszcze stosujemy zdalne zamki do drzwi na kod ?

Zamek kodowy do drzwi może mieć wiele zastosowań. W przypadku zamków zarządzanych z aplikacji, pozwalającej na generowanie kodów z dowolnego miejsca mamy wiele możliwości zastosowań. Przy obecnej sytuacji, gdzie kontakt fizyczny obsługi z klientem, sprowadza się do absolutnego minimum, stosowanie zdalnego przyznawania dostępu ułatwia organizację wielu udostępnianych obiektów wynajmowanych na określony czas. Oto przykłady zastosowań:

 

Zamek na kod do biura

Najnowsze trendy i styl życia pokazują, że nie musimy posiadać swojego biura aby prowadzić firmę. W nowoczesnym biznesie wystarczą nam laptop, telefon i kubek gorącej kawy. Jednak są sytuacje gdzie musimy przygotować dokumentację, spotkać się z klientem. Dlatego naprzeciw wychodzą wirtualne biura oraz biura na godziny. Zamek na kod do drzwi wejściowych pomogą przy organizowaniu pracy dla administratora. Mając kilka biur rozlokowanych np. w kilku miastach, można z łatwością przyznawać dostępy na godziny i to wszystko za pomocą telefonu i zdalnej aplikacji.

 

Zamek bluetooth do furtki – orliki i boiska tenisowe

Nasze rozwiązania kontroli dostępu pozwalają na stosowanie ich również na zewnątrz. Posiadamy w swojej ofercie zamki bluetooth do zastosowań wewnętrznych, zamki na kod do drzwi wejściowych zewnętrznych jak również czytniki na kod – odporne na warunki atmosferyczne ze stopniem IP 66. Zamek szyfrowy do furtki montowany jest na słupku. Podłączony do niego elektrozaczep zwalnia się w chwili wpisania kodu. Na furtce, zamiast klamki zamontowany jest pochwyt. Po przyznaniu dostępu czytnik pokazuję sygnał optyczno-akustyczny, który potwierdza, że można wejść - pchając lub ciągnąć furtkę. Takie rozwiązanie ma wiele zastosowań. Większość kortów tenisowych, czy orlików jest zabezpieczona furtką. Prywatne boiska mogą być wyposażone w zamki szyfrowe, dzięki czemu administrator nadaje kody dostępu na czas wynajmu, nie będąc na miejscu. Podobne rozwiązanie może być stosowane w prywatnych posesjach. Kurier, który przywozi nam paczkę, może dostać jednorazowy kod dostępu i zostawić ją na posesji. 

Zamek do drzwi wifi – domki na wynajem

Nie zawsze można wykonać instalacje kablowe na już istniejących i wykończonych obiektach. Elementy natynkowe takie jak listwy instalacyjne, przyciski i puszki raczej nie dodają uroku i psują design nowoczesnych wnętrz. Czasem jedynym rozwiązaniem jest klamka do drzwi na kod. Jednak na naszym rynku jest bardzo mało takich rozwiązań. Klamka na szyfr stosowana na zewnątrz musi spełniać wiele wymogów. Przede wszystkim jej obudowa i jak i elementy ruchome muszą być zabezpieczone przed dostaniem się wilgoci. Materiały z jakich jest wykonana muszą być odporne na działanie zróżnicowanych warunków zewnętrznych. Ponadto baterie w takim zamku, muszą być umieszczone wewnątrz lokalu. Nasza oferta zamków na kod do apartamentów na wynajem krótkoterminowy zawiera dwa modele takich klamek, są to vG-BL2 oraz vG-BL6. Te zamki do drzwi wifi posiadają stopień ochrony IP66. Jednak należy pamiętać, że oprócz wymienionych wyżej wymogów, które spełnia dana klamka na kod, należy stosować częstszy serwis – przynajmniej raz do roku. Dodatkowo na powierzchni klawiatury zamek wifi do drzwi posiada specjalną powłokę hydrofobową, do której nie przylega wilgoć. Powłokę tą należy regularnie nanosić na zewnętrzny szyld zamka.

 

Zamek szyfrowy do szafki

W naszej ofercie oprócz zwykłych klamek na kod cyfrowy oraz czytników zewnętrznych znajdziecie Państwo zamki kodowe do szafek ubraniowych lub paczkowych. Zdalne zamki na kod mają również zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba jednego spójnego systemu przyznawania dostępu. Tu najlepszym przykładem może być apartamentowiec, do którego został przyznany nam dostęp. Tak więc, po przyjeździe możemy otworzyć wejście główne, wejście do pokoju, wejście do SPA, jak również otworzyć szafkę basenową lub narciarską. Wszystko jednym kodem.  Innym przykładem są szafki pracownicze dla kierowców. W szafkach są przydzielane klucze. Dany kierowca dostaje np. jednorazowy kod dostępu i pobiera klucze do wybranego auta. Zamek cyfrowy, zdalnie zarządzany może znaleźć również zastosowanie w paczkomatach, szkołach oraz obiektach sportowych.

 

Smart zamek do drzwi – jaki model wybrać, co muszę wiedzieć ? 

Należy widzieć, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Klamka na kod, czytnik na kod, czy zamek szafkowy zawsze muszą być dobranego indywidualnie, najlepiej przez specjalistę. W naszej ofercie mamy szeroką gamę produktów, jednak zawsze przed zakupem prosimy klienta o przesłanie choćby jednego zdjęcia drzwi lub umówienie się na wizję lokalną. Każda oferowana przez nas klamka z kodem charakteryzuje się innymi cechami i co za tym idzie innym zastosowaniem. Poniżej postaramy się przedstawić Państwu ogólny opis poszczególnych modeli:

  • vG-BL1 – zamek na kod o klasycznym kształcie, krótki szyld, który nie zasłania dolnej rozety. Pasuje do okrągłych rozet. Jako jedyny model współpracuje z zestawami montażowymi vG-SET umożliwiając montaż na drzwiach Dierre, Laporte, Gerda oraz Witex.
  • vG-BL2 – zamek na kod o nowoczesnym kształcę, możliwość sygnałów głosowych w wybranych językach. Krótki szyld, nie zasłania dolnej rozety. Pasuje do kwadratowych rozet. Odporność na warunki zewnętrzne.
  • vG-BL3 – zamek na kod z podłużnym szyldem przykrywającym dolną rozetę, wbudowana klawiatura trzyrzędowa, szyld zewnętrzny zawiera pojemnik na baterię, oznacza to, że do ich wymiany nie ma potrzeby wchodzić do apartamentu.
  • vG-BL4 - zamek na kod z podłużnym szyldem przykrywającym dolną rozetę, wbudowana klawiatura trzyrzędowa. Szyldy są na tyle szerokie i długie, że potrafią przykryć stare otwory po poprzednim zamku.
  • vG-BL5 Scandic – zamek na kod, przeznaczony na rynki skandynawskie, współpracuje z zamkami wpuszczanymi Assa Modular 565 oraz wkładkami Assa Modular.
  • vG-BL6 – zamek na kod z podłużnym szyldem zasłaniający dolny otwór na wkładkę, odporny na warunki atmosferyczne, przeznaczony do drzwi wąskoprofilowych, przy większych ilościach zakupowych możliwość przebicia na wkładkę w rozstawach 72,85,90 i 92 mm.
  • vG-BL7 - zamek na kod z podłużnym szyldem zasłaniający dolny otwór na wkładkę, przeznaczony do drzwi wąskoprofilowych, posiada wewnętrzną wkładkę do awaryjnego otwarcia.

Wszystkie modele zamków na kod są modelami nakładkowymi – oznacza to że współpracują z istniejącymi zamkami wpuszczanymi, dodatkowo każdy smart zamek do drzwi posiada możliwość awaryjnego otwarcia kluczem mechanicznym. Nasze zamki do apartamentów mają możliwość współpracy ze zbliżeniowymi kartami Mifare 13,56 MHz, obsługę poprzez aplikację Bluetooth, pracę w trybie offline jak i online oraz opcjonalnie na mogą obsługiwać odcisk palca. Każdy z zamków jest zasilany bateryjnie, co pozwala na pracę do ok. 3 lat.


vG-Blreader – zdalny czytnik do apartamentów zasilany z sieci poprzez zasilacz 12 V DC – oznacza to, że jego praca jest ciągła i nie wymaga wymiany baterii. Czytnik na kod współpracuje z elektrozaczepami, zworami elektromagnetycznymi, drzwiami rozsuwanymi a także z bramami do garażu. Czytnik jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne. Można go łączyć systemami ewakuacyjnymi PPOŻ.

 

Bezpieczeństwo apartamentu – czy zamek szyfrowy spełnia wymogi bezpieczeństwa, a tym samym wymogi ubezpieczyciela?

Tak, wszystkie nasze modele są w pełni bezpieczne i można je stosować na drzwi wejściowe jako zabezpieczenie drzwi. Klamka cyfrowa jest skonstruowana podobnie jak klamka mechaniczna – tyle, że posiada wbudowaną elektronikę i serwomechanizmy. Firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby drzwi były zamknięte na wszystkie możliwe rygle. Sama klamka na kod blokuje tylko język ślizgowy. Jednak podczas zastosowania dodatkowego zamka wpuszczanego, który umożliwia wysunięcie dolnej zasuwy -  automatycznie - podczas zamykania drzwi, sprawia, że spełnione są wszystkie wymogi ubezpieczyciela. Dodatkowo w hotelach i apart-hotelach wymaga się, aby podczas ewakuacji podczas wciśnięcia klamki, otwierał się zarówno język zamka jak i dolna zasuwa. Zastosowanie zamka wpuszczanego z funkcją antypanic w pełni realizuję ten wymóg. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zamki wpuszczane współpracujące z klamkami na kod, które spełniają wszystkie wyżej wymienione wymogi.

 

Co z montażem? Czy mogę zamontować zamek szyfrowy samodzielnie, czy lepiej zamówić montaż?

Nasze zamki do apartamentów są proste w montażu. Oczywiście wszystko zależy od drzwi i modelu zamka. Dlatego przed samodzielnym montażem najlepiej skontaktować się nami. Pomożemy w doborze zamka i doradzimy w kwestii montażu.  Na naszej stronie udostępniamy instrukcje i filmiki montażowe. Jeżeli jednak nie czujecie się Państwo pewni samodzielnej instalacji, możecie zamówić usługę montażu przez naszą firmę. Oferujemy montaż i wsparcie techniczne w ponad 40 punktach w Polsce. Co zyskujecie zamawiając zamek wraz z montażem:

  • -prawidłowy dobór sprzętu
  • -profesjonalny i szybki montaż
  • -gwarancję na produkt i usługę

 

Automatyczne generowanie kodów - integracja z popularnymi programami do obsługi i rezerwacji apartamentów

Wszystkie nasze zamki na kod do apartamentów można obsługiwać za pomocą bezpłatnej aplikacji TTlock oraz TThotel działającej na smartphone, w przeglądarce WEB jak i za pomocą stacjonarnego oprogramowania działającego na jednostce komputerowej PC. System jest bardzo elastyczny i umożliwia integrację z dowolnym systemem zewnętrznym poprzez otwarte, bezpłatne API i SDK. Dzięki czemu mamy możliwość połączenia go z praktycznie dowolnym system do zarządzania hotelem, jak i channel managerem. Na chwilę obecną mamy gotowe integrację z takimi systemami hotelowymi jak KWhotel, Hotelgram oraz Ekoncept. Planowane są kolejne integracje z kolejnymi dostawcami systemów do rezerwacji. Prace trwają i są w zaawansowanym stanie. Integracja z popularnymi systemami PMS umożliwia automatyczne generowanie kodów po rezerwacji gościa. Oznacza to, że gość po zameldowaniu w systemie otrzymuje automatycznie kod wejściowy zarówno do apartamentu jak i do stref wspólnych takich jak wejście główne, spa, szafka itp. 

 

 

×

Zapytaj o produkt